Ústredný portál verejnej správy

Oznamy

Pozvánka na Záverečnú konferenciu projektov ÚPVS
Vážení používatelia,
Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby vás pozýva na Záverečnú konferenciu projektov Ústredného portálu verejnej správy, ktorá sa uskutoční dňa 21. mája 2015 o 15.30 h v Hoteli Bôrik v Bratislave v rámci konferencie Jarná ITAPA 2015.
Bližšie informácie nájdete v priloženej pozvánke [.pdf, 496.7 kB].
Tlačová správa Ministerstva vnútra SR: Občania môžu od apríla využívať prvé elektronické služby pri evidencii vozidiel
Ministerstvo vnútra spustilo od 1. apríla 2015 prvé elektronické služby pre osvedčenie o evidencii vozidla. Prostredníctvom nich si držitelia elektronického občianskeho preukazu „eID karta“ a elektronického osvedčenia o evidencii vozidla dokážu vybaviť niektoré evidenčné záležitosti s vozidlom cez internet. Elektronické služby budú dostupné na portáli Elektronické služby MV SR. Viac...
Aktualizované životné situácie na portáli
Vážení používatelia, radi by sme vás informovali, že ku dňu 15. apríla 2015 boli aktualizované články k ďalšej skupine vybraných životných situácií, ktoré sú zverejnené na ústrednom portáli. V časti určenej pre občana aj pre podnikateľa bola pridaná nová životná situácia s názvom Miestny poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady a životná situácia Úmrtie bola rozšírená o témy Dedenie podniku a obchodného podielu a Vplyv darovania na dedenie.