Ústredný portál verejnej správy

Oznamy

Nové metodické usmernenie k registrácii elektronických služieb na ÚPVS
Vážení používatelia, dňa 16. 2. 2015 bolo na portáli zverejnené nové metodické usmernenie, ktoré je určené pre orgány verejnej moci a poskytuje informácie k registrácii a poskytovaniu elektronických služieb na Ústrednom portáli verejnej správy. Dokument je dostupný v sekcii Metodické usmernenia. Zároveň bol zverejnený nový Návod na registráciu a správu elektronických služieb na ÚPVS [.pdf, 1003.3 kB], ktorý je sprístupnený v sekcii Návody a postupy v časti určenej pre orgány verejnej moci.
Informácia o technickej odstávke
Vážení používatelia, dňa 18. 4. 2015 od 0.00 do 3.00 h. a dňa 22. 4. 2015 od 0.00 do 6.00 h. bude na Ústrednom portáli verejnej správy prebiehať technická odstávka. V uvedenom čase bude portál www.slovensko.sk nedostupný. Za vzniknuté nepríjemnosti sa vám vopred ospravedlňujeme.
Tlačová správa Ministerstva vnútra SR: Občania môžu od apríla využívať prvé elektronické služby pri evidencii vozidiel
Ministerstvo vnútra spustilo od 1. apríla 2015 prvé elektronické služby pre osvedčenie o evidencii vozidla. Prostredníctvom nich si držitelia elektronického občianskeho preukazu „eID karta“ a elektronického osvedčenia o evidencii vozidla dokážu vybaviť niektoré evidenčné záležitosti s vozidlom cez internet. Elektronické služby budú dostupné na portáli Elektronické služby MV SR. Viac...