Ústredný portál verejnej správy

Ako si môžem sprehľadniť elektronickú schránku podľa svojich predstáv?

Vážení používatelia,

čím jednoduchšia bude pre vás práca v e-schránke, tým efektívnejší a rýchlejší bude celý proces elektronickej komunikácie medzi vami a orgánmi verejnej moci. Prispôsobiť si e-schránku vlastným potrebám je pritom úplne jednoduché.

Sprehľadnenie e-schránky je možné cez farebné štítky, cez nastavenie pravidiel pre správy a taktiež si viete upraviť zoznam obľúbených služieb.

Obr. 1 - Infografika - Výhody sprehľadnenia e-schránky 

 

Farebné štítky

Vytvorte tzv. štítky (tagy) podľa vlastných preferencií a priraďte ich k jednotlivým správam. Opticky si tak preusporiadate obsah e-schránky a správy nájdete jednoduchšie.

Vytvorenie pravidiel pre správy

Vytvorením pravidiel môžete vopred ešte pred prijatím nových správ do e-schránky zabezpečiť, aby sa automaticky ukladali do vami definovaného podpriečinku, prípadne, aby im bol pridelený farebný štítok a vy tak budete mať všetku administratívu prehľadne roztriedenú.

Elektronické notifikácie na nové správy

Aj v e-schránke, tak ako napríklad v online bankovníctve alebo v aplikácii e-mailového klienta, je možné nastavenie notifikačnej SMS správy alebo e-mailu, ktoré vás upozornia na novú poštu ihneď po jej doručení.

Nastavenie oprávnení

Ak nemáte možnosť alebo nestíhate riešiť „korešpondenciu“ vo vašej e-schránke, ktorú máte povinne alebo dobrovoľne aktivovanú na doručovanie, jednoducho na to oprávnite iné dôveryhodné osoby. Udelené oprávnenie budete môcť následne kedykoľvek zmeniť alebo zrušiť.

Obľúbené e-služby

Vo vašej e-schránke je možné vytvoriť zoznam obľúbených, resp. často používaných e-služieb, ku ktorým sa v budúcnosti dostane rýchlo a jednoducho.

 

Súvisiace:

(03. 05. 2021)

Zoznam oznamov

Archív oznamov