Ústredný portál verejnej správy

Oznamy - Archív

 • 01. 07. 2022 Automatická aktualizácia balíka klientskych aplikácií na vytvorenie KEP

  Vážení používatelia,
  na portáli slovensko.sk bola v sekcii
  Na stiahnutie“ sprístupnená nová verzia balíka klientskych aplikácií D.Suite/eIDAS (verzia 1.1) určená na vytváranie a spracovanie kvalifikovaného elektronického podpisu (KEP) pre všetky platformy (Windows, macOS, GNU/Linux).
  Viac informácií...

 • 30. 06. 2022 Aplikácia Virtuálna registračná pokladnica

  Vážení používatelia,
  Finančná správa zverejnila aplikáciu Virtuálna registračná pokladnica 2  (VRP 2) k evidencii tržieb. Disponuje všetkými dôležitými funkciami rovnako ako aplikácia Pokladnica. Podnikateľom umožní aj zaokrúhľovanie cien  a pomôže im spravovať sortiment  a vytvárať uzávierky. Ďalej podporuje tlač dokladov, skenovanie EAN kódov, prihlasovanie biometriou a obsahuje najpoužívanejšie tovary a služby.
  Viac informácií...

 • 24. 06. 2022 Aplikácia pre všetkých slovenských cestovateľov

  Vážení používatelia,
  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR ponúka mobilnú aplikáciu pre smartfóny, ktorá slúži ako pomôcka slovenským občanom pri cestách do zahraničia. Aplikácia s názvom Svetobežka je bezplatná a je kompaktnou mobilnou pomôckou pre všetkých, ktorí plánujú pobyt v zahraničí.
  Viac informácií...

 • 20. 06. 2022 Slovensko v mobile

  Vážení používatelia,
  Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) dňa 20. júna 2022 predstavilo prvú fázu projektu Slovensko v mobile (SvM), ktorá umožní prístup k elektronickým službám štátu cez smartfón. Prvým krokom je Mobilné ID, vďaka ktorému sa môžete po úvodnej aktivácii prihlasovať už bez čítačky a občianskeho preukazu s čipom len pomocou aplikácie.
  Viac informácií...

 • 10. 06. 2022 Prehľad noviniek Jún 2022

  Vážení používatelia,
  v prehľade noviniek vám prinášame aktuálne zmeny, novinky a povinnosti, na ktoré je momentálne potrebné myslieť.
  Pre prihlásenie sa k odberu stačí 
  vyplniť e-mailovú adresu.

  Aktuálny prehľad noviniek...

 • 08. 06. 2022 Žiadosť o vydanie cestovného pasu

  Vážení používatelia,
  termín podania žiadosti o vydanie cestovného pasu si môžete dohodnúť aj elektronicky. Žiadosť o vydanie cestovného pasu podáva občan osobne na oddelení dokladov. Pri podávaní žiadosti musí byť žiadateľ vždy prítomný osobne (okrem bezvládnosti), aby mohli pracovníci zosnímať jeho biometrické údaje (fotografia, odtlačky prstov a podpis).
  Viac informácií...

 • 31. 05. 2022 Sociálna poisťovňa zavádza elektronickú PN

  Vážení používatelia,
  Sociálna poisťovňa pokračuje v avizovanej elektronizácií. Pre občanov to znamená koniec behaniu s papiermi. Sociálna poisťovňa od 1. júna sprístupní službu elektronická PN. Znamená to, že vám odpadnú starosti s doručovaním dokumentov fyzicky. Všetky potrebné informácike za vás vyplní a odošle lekár. Komunikácia a výmena údajov sa bude uskutočňovať prostredníctvom 
  e-Služieb Sociálnej poisťovne. 
  Viac informácií...

 • 27. 05. 2022 Podpora digitálnych zručností seniorov

  Vážení používatelia,
  Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) spúšťa projekt na podporu digitálnych zručností seniorov. Pilotná fáza pre prvých 1000 účastníkov začne už v júni 2022. Školenia v rámci pilotnej fázy budú prebiehať v približne 60 školiacich miestach v krajských a okresných mestách po celom Slovensku.
  Viac informácií...

 • 25. 05. 2022 Koniec predĺženej daňovej lehoty

  Vážení používatelia,
  blíži sa ďalší míľnik súvisiaci s daňami z príjmu. Týka sa však len tých daňovníkov, ktorí stihli do 31. marca 2022 doručiť daňovému úradu Oznámenie daňovníka o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania. Takže momentálne si už lehotu ďalej predlžovať nemôžete.
  Viac informácií...

 • 23. 05. 2022 Sociálna poisťovňa uľahčuje procesy

  Vážení používatelia,
  od 23. mája 2022 už nie je potrebné predkladať „Potvrdenie
  o ukončení tehotenstva“
   na pobočke Sociálnej poisťovne, ktorá vyplácala dávku tehotenské.
  Informáciu o tom, či sa táto úľava 
  v administratíve týka aj vás, nájdete
  v súvisiacom ozname...  

 • 23. 05. 2022 Zamestnávatelia môžu ohlasovať zamestnávanie cudzincov aj elektronicky

  Vážení používatelia,
  Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky (MPSVR) spustilo elektronické služby zasielania informačných kariet na ohlasovanie vzniku a zániku pracovnoprávneho vzťahu štátneho príslušníka tretej krajiny alebo občana členského štátu EÚ.
  Viac informácií...

 • 16. 05. 2022 Automatizované doplnenie identifikačných údajov v OR SR

  Vážení používatelia,
  Ministerstvo spravodlivosti SR oznamuje, že v priebehu mesiaca máj 2022 sa vykoná automatizované doplnenie aktuálnych hodnôt identifikačných údajov v Obchodnom registri SR.
  O doplnení údajov sa právnickej osobe zašle do jej elektronickej schránky oznámenie a výpis.
  Viac informácií...

 • 16. 05. 2022 Prehľad noviniek Máj 2022

  Vážení používatelia,
  v prehľade noviniek vám prinášame aktuálne zmeny, novinky a povinnosti, na ktoré je momentálne potrebné myslieť.
  Pre prihlásenie sa k odberu stačí vyplniť váš e-mail.

  Aktuálny prehľad noviniek...

 • 12. 05. 2022 Akceptačný list k DSS vybavíte aj elektronicky

  Vážení používatelia,
  zmena dôchodcovskej správcovskej spoločnosti (DSS) je sprevádzaná získavaním viacerých dokumentov. No vďaka ústrednému portálu verejnej správy všetko vyriešite online. Prinášame prehľadný návod ako si o akceptačný list môžete požiadať aj z pohodlia vašej domácnosti.
  Viac informácií...

 • 11. 05. 2022 Výmaz duplicitných účtov na PFS

  Vážení používatelia,
  Finančná správa SR sa rozhodla preventívne pristúpiť k výmazu duplicitných účtov, ktoré klienti na jej portáli nevyužívajú. Dotknutých používateľov bude v predstihu informovať prostredníctvom softwarningu. Tohto kroku sa daňovníci nemusia obávať. Zrušenie duplicitných účtov ich nijako neovplyvní.
  Viac informácii...

 • 05. 05. 2022 Elektronický účet poistenca

  Vážení používatelia,
  Sociálna poisťovňa naďalej zlepšuje svoje služby. Tentoraz ide o nový Elektronický účet poistenca. Ten vychádza z aplikácie Individuálny účet poistenca. Nadstavbou je modernizácia používateľského rozhrania. Inak povedané, používať ho bude omnoho jednoduchšie a intuitívnejšie. 
  Viac informácii...

 • 28. 04. 2022 IT Fitness Test 2022

  Vážení používatelia,
  11. ročníka IT Fitness Testu 2022, najrozsiahlejšieho a najkomplexnejšieho testovania IT zručností na Slovensku, sa môžete zúčastniť aj vy. Tento rok sa jeho certifikačná časť na Slovensku koná od 26. apríla do 31. júla, spolu s testovaním v ďalších krajinách Vyšehradskej skupiny.
  Viac informácií...

   

 • 26. 04. 2022 Podvodný e-mail o exspirácii platnosti domény

  Vážení používatelia,
  Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) si vás dovoľuje informovať o prebiehajúcej podvodnej kampani, v ktorej útočníci posielajú e-maily ohľadom platnosti webových domén.
  Viac informácií...

 • 22. 04. 2022 Odstránenie nefunkčnosti aplikácie pre vytvorenie KEP

  Vážení používatelia,
  v prípade, že sa u vás vyskytol problém s funkčnosťou elektronického podpisovania (aplikácia sa nespúšťa, zamŕza, prerušuje sa) aj keď máte nainštalovanú najnovšiu verziu podpisovača a problém pretrváva aj v iných prehliadačoch, príčina môže byť v nastaveniach aplikácie ESET Endpoint Antivirus.
  Viac informácií...

 • 21. 04. 2022 Prehľadne vysvetlené kroky e-komunikácie so štátom

  Vážení používatelia,
  s cieľom zjednodušenia informácií potrebných pre úspešnú komunikáciu
  so štátom v online priestore, sme pre vás pripravili cyklus často rozoberaných tém aj s ilustračnými obrázkami. V sekcii „Elektronizácia v kocke“ nájdete jednoducho zodpovedané témy ako napríklad, či si môžete preposielať správy z e-schránky do e-mailu.
  Viac informácií...

 • Zobraziť všetky oznamy

Zobraziť stránku:12345678910