Ústredný portál verejnej správy

Finančná správa opäť varuje

Vážení používatelia,

zbystrite svoju pozornosť! Finančná správa upozorňuje na eskalujúcu phishingovú kampaň, v ktorej útočníci nepravdivo informujú o nároku na refundáciu daní.

Podvod začal odosielaním podozrivých e-mailov daňovníkom, o ktorých sme vás informovali v ozname koncom septembra. Phishingová kampaň však naberá na obrátkach a útočníci vytvorili podvodnú doménu s verným vizuálom stránky Finančnej správy SR, kde vyzývajú daňovníkov k prihláseniu.

Požívateľ najprv obdrží e-mail o nároku na daňovú refundáciu vo výške 245,60 €. Následne ho podvodníci vyzvú na prihlásenie sa cez falošnú stránku, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako oficiálny web finančnej správy. K prihláseniu sa zasielajú jednorazové heslo. V ďalšom kroku vyzývajú na výber banky, kam by mal byť poplatok doručený. Takýmto spôsobom získajú podvodníci údaje, ktoré vedia zneužiť. V žiadnom prípade im svoje údaje nezadávajte! Ide o podvodnú doménu www.financnasprava-gov.web.app, ktorá slúži len na identifikáciu obete a získanie hesiel a podrobností o kreditných či debetných kartách.

Finančná správa SR vyzýva, aby ste na takéto e-maily nereagovali, neklikali v žiadnom prípade na priložené odkazy ani neotvárali prílohy. Môžete sa aj obrátiť na políciu.

Viac informácií je dostupných na webovom sídle Finančnej správy SR.

 

 

 Náhľad podvodného e-mailu:

 

text správy

                                                                                                Obr. 1 - Text správy

 

zadanie hesla

                                                                                             Obr. 2 - Zadanie hesla

 

 

spôsob prihlásenia

                                                                                        Obr. 3 - Spôsob prihlásenia

 

internet banking

                                                                                            Obr. 4 - Internet banking

(12. 10. 2023)

Zoznam oznamov

Archív oznamov