Ústredný portál verejnej správy

Dotácie na nájmy pre zatvorené prevádzky

Vážení používatelia,

podnikatelia už môžu žiadať o dotáciu na nájomné, ak pre koronakrízu mali zatvorené prevádzky alebo významne obmedzili svoju činnosť. Ministerstvo hospodárstva SR spustilo aplikáciu na registráciu žiadateľov o dotáciu, žiadosti sa podávajú prostredníctvom Ústredného portálu verejnej správy.

Na tlačovej besede o tom informoval vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík a poradkyňa Jana Kiššová. Všetky informácie sú dostupné na adrese najmy.mhsr.sk.

O dotáciu žiada prenajímateľ, ktorý sa prihlási na Ústredný portál verejnej správy. Vo formulári vyplní potrebné dáta, ktoré si dopredu dohodol s nájomcom a následne udelí nájomcovi možnosť podpísať formulár použitím funkcie „podpísať viacerými osobami“. Systém upozorní nájomcu na vyžadované podpísanie žiadosti (do elektronickej schránky mu príde správa „Udelenie prístupu na podpísanie“, v ktorej sa nachádza hypertextový odkaz), a ten bude mať 48 hodín, aby dáta overil a podpísal žiadosť. Následne formulár podpíše aj prenajímateľ a až potom odošle žiadosť na ministerstvo a do systému na spracovanie. Viac informácií k postupu na podanie žiadosti nájdete v tlačovej správe Ministerstva hospodárstva SR alebo priamo na najmy.mhsr.sk.

Upozornenie:
Ministerstvo hospodárstva SR vzhľadom na očakávaný enormný záujem o poskytnutie dotácie odporúča dodržať harmonogram podávania žiadostí pre jednotlivé kraje. 

Aktualizácia k 3. júlu 2020:
Podnikatelia už môžu posielať žiadosti o dotácie na nájomné bez ohľadu na kraje. Viac informácií nájdete v tlačovej správe MH SR...

Užitočné informácie:

Všetky informácie sú dostupné na adrese najmy.mhsr.sk alebo môžete svoje otázky zasielať na najmy@mhsr.sk.
V prípade potreby pomoci s elektronickou komunikáciou môžete využiť Ústredné kontaktné centrum na tel. čísle +421 2 35 803 083 alebo kontaktný formulár

(24. 06. 2020)

Zoznam oznamov

Archív oznamov