Ústredný portál verejnej správy

Vzdialené vydávanie certifikátov pre elektronický podpis

Vážení používatelia,
v prípade, že máte pri elektronickej komunikácii záujem využívať elektronický podpis, potrebné certifikáty na jeho tvorbu získate už priamo cez internet bez nutnosti osobnej návštevy pracoviska oddelenia dokladov Policajného zboru SR.

Ministerstvo vnútra SR sprístupnilo novú verziu aplikácie na prihlásenie (eID klient, verzia 3.0.0) pre operačný systém MS Windows, ktorá obsahuje už aj aplikáciu Disig Web Signer na elektronické podpísanie potvrdenia o vydaní certifikátov.  Novú verziu aplikácie je možné stiahnuť priamo na portáli slovensko.sk v sekcii „Na stiahnutie“ (samostatne alebo ako súčasť Inštalačného balíčka aplikácií). Podmienkou je, aby ste na vašom občianskom preukaze s elektronickým čipom (eID karte) mali už aktivovaný 6-miestny bezpečnostný osobný kód (BOK).

Po prihlásení sa na portál slovensko.sk nová verzia aplikácie automaticky zistí stav certifikátov na vašej eID karte a ak ich nemáte, alebo sú neplatné, ponúkne ich vydanie. Podrobný popis krokov, ako získať certifikáty online, nájdete v Používateľskej príručke.

Viac informácií nájdete aj v tlačovej správe Ministerstva vnútra SR.

(02. 10. 2018)

Zoznam oznamov

Archív oznamov