Ústredný portál verejnej správy

Podvodný e-mail o exspirácii platnosti domény

Vážení používatelia,

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) si vás dovoľuje informovať o prebiehajúcej podvodnej kampani, v ktorej útočníci posielajú e-maily ohľadom platnosti webových domén.

Obsah e-mailu vyzýva na online úhradu platby za predĺženie platnosti exspirujúcej domény kliknutím na škodlivý odkaz, ktorého cieľom je nielen obohatenie sa, ale aj získanie vašich osobných údajov ako aj údajov o vašej platobnej karte.

Príklad obsahu podvodnej e-mailovej správy je znázornený na obrázku nižšie.

 

Expirácia domémy, platnosť domény dnes vypršala a z toho dôvodu zablokujeme vašu službu, budete musieť zaplatiť 11,0099 eur. Platbu môžete jednoducho uskutočniť cez našu webovú stránku.

 

Obr. 1 Príklad obsahu podvodnej e-mailovej správy

 

Na stránke Csirt.sk máte zároveň možnosť otestovať sa v odhaľovaní falošných e-mailov a phishingových aktivít, ktorých cieľom je získanie informácii a často aj spustenie škodlivého kódu na zariadení príjemcu takejto správy.

Na stránke Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR  sa môžete dozvedieť viac o tom, ako sa nestať obeťou hackerského útoku či o tom, ako si dostatočne zabezpečiť online účet.

(26. 04. 2022)

Zoznam oznamov

Archív oznamov