Ústredný portál verejnej správy

Elektronická žiadosť k preplateniu testovania

Vážení používatelia,
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky informuje, že firmy môžu do 31. marca 2022 žiadať o preplatenie nákladov, ktoré vynaložili na povinné testovanie svojich zamestnancov. Elektronická žiadosť (Obr. 1) je dostupná cez portál slovensko.sk a nájdete ju konkrétne v sekcii „Nájsť službu“ pod názvom „Podávanie žiadosti o preplatenie nákladov spojených s testovaním zamestnancov“.

Žiadosť je potrebné podpísať kvalifikovaným elektronickým podpisom (KEP) a nie je k nej potrebné pripájať žiadne prílohy.

Ministerstvo odporúča podať jednu žiadosť za oba mesiace december 2021 a január 2022. Zároveň vyzýva žiadateľov k trpezlivosti, keďže očakáva veľké množstvo žiadostí, čo bude náročné na spracovanie. Ďalej upozorňuje, že nebude zasielať informáciu o schválení, ale iba o neschválení, aby mali firmy možnosť podať novú opravenú žiadosť.

Za december 2021 bude ministerstvo preplácať päť eur za jeden test, pričom za január 2022 to budú štyri eurá. Ďalšie euro sa preplatí za náklady spojené s testovaním plne neočkovaného zamestnanca a zamestnanca, ktorý neprekonal ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

Ilustračný obrázok žiadosti MH SR

 

Obr. 1: Elektronická žiadosť o preplatenie nákladov spojených s testovaním zamestnancov

(11. 02. 2022)

Zoznam oznamov

Archív oznamov