Ústredný portál verejnej správy

Aplikácia Pokladnica definitívne končí

Vážení používatelia,

nová aplikácia Virtuálnej registračnej pokladnice 2 (VRP 2) definitívne nahradí doterajšiu aplikáciu Pokladnica už 17. októbra 2022. V Google play nebude Pokladnica pre nových používateľov dostupná ešte skôr, od 1. októbra 2022. Finančná správa SR preto podnikateľom odporúča, aby začali používať VRP 2 čo najskôr. Nová aplikácia disponuje všetkými dôležitými funkciami ako jej predchodkyňa a neustále pribúdajú ďalšie vylepšenia.

 

 Obr. 1 – Ikona aplikácie Virtuálna registračná pokladnica 2 

Obr. 1 – Ikona aplikácie Virtuálna registračná pokladnica 2

Vo VRP 2 pribudla napríklad možnosť ručného párovania mobilnej tlačiarne (Android verzia), podpora pre tmavý režim, zmenil sa spôsob párovania zariadenia biometriou a PIN kódom, upravilo sa pridanie položky pri vrátení tovaru a oprava pri nulovej sadzbe DPH. Pribudli aj grafické vylepšenia, či nové podporované mobilné tlačiarne alebo tlač do 58 a 80 mm PDF formátu.

Počas septembra pribudne aj priama podpora pre ďalšie mobilné tlačiarne. Podnikatelia by preto mali používať zariadenia s verziou Android 5 a vyššie a vhodné je, aby si skontrolovali aj funkčnosť tlačového riešenia. Finančná správa SR ďalej podnikateľom odporúča používať tlačiarne priamo podporované VRP 2, ktorých funkčnosť garantuje. V prípade použitia inej tlačiarne si môžu predajcovia, distribútori alebo servisní technici tlačového riešenia účtovať servisné poplatky, čo však Finančná správa SR nevie ovplyvniť.

V snahe pomôcť klientom zorientovať sa v novej aplikácii pripravila Finančná správa SR aj špecializovanú podstránku na svojom portáli, kde sú prehľadne na jednom mieste všetky dôležité informácie.

Nápomocné je aj centrum podpory Finančnej správy SR dostupné na tel. čísle 048/43 17 222, kde konzultanti ochotne poradia a zodpovedajú prípadné otázky.

(19. 09. 2022)

Zoznam oznamov

Archív oznamov