Ústredný portál verejnej správy

Lokality

Mapa krajov:

Banskobystrický kraj Košický kraj Prešovský kraj Žilinský kraj Trenčianský kraj Nitrianský kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj

Abecedný zoznam lokalít:

A B C Č Ď E F G H I J K L M N O P R S Š T Ú V Z Ž

 

Košice - Juh

Juh

Mestská časť Košice-Juh má rozlohu 10,3 štvorcových kilometrov a susedí s mestskými časťami Košice-Staré mesto, Košice-Západ, Košice-Lunik IX, Košice-Barca, Košice-Nad jazerom a Košice-Vyšné Opátske.
Mestská časť má v súčasnosti polyfunkčný charakter, kde sa striedajú obytné zóny s priemyselnými. Je tu 7 materských a 4 základné školy, osemročné gymnázium a 10 stredných škôl a odborných učilíšť. Vysoké školstvo je zastúpené detašovaným pracoviskom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity z Nitry, fakulty ekonomiky a manažmentu.
Medzi ďalšie známe subjekty, ktoré sa nachádzajú v mestskej časti, patria Dom techniky na Južnej triede, STV - štúdio Košice na Rastislavovej ulici, kultúrno - spoločenské centrum Južan na Smetanovej ulici, Centrum voľného času na Kórejskej ulici.
Ubytovacie možnosti ponúkajú hotel Centrum, hotel Akadémia, penzión Atlantic, autocamping Salaš a turistická ubytovňa Metropol.Na zobrazenie miesta na mape táto stránka využíva služby Google maps, preto ide o orientačné zobrazenie a nezodpovedáme za aktuálnosť tohto zobrazenia

Späť