Ústredný portál verejnej správy

Lokality

Mapa krajov:

Banskobystrický kraj Košický kraj Prešovský kraj Žilinský kraj Trenčianský kraj Nitrianský kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj

Abecedný zoznam lokalít:

A B C Č Ď E F G H I J K L M N O P R S Š T Ú V Z Ž

 

Košice - nad Jazerom

Nad jazerom

Mestská časť Košice - Nad jazerom bola zriadená zákonom Slovenskej národnej rady z 1. októbra 1990 č. 401 o meste Košice.
Katastrálne územie - Košice - JAZERO. Situovanie MČ je v južnej časti mesta Košice v cestnom ťahu na Slanec. Hranicu MČ zo západnej časti tvorí cestná komunikácia vnútorného okruhu mesta Košice, severnú hranicu tvorí tok rieky Hornád. Severná strana je ohraničená V. Opátskym, južná Krásnou nad Hornádom.
Komunikačne je MČ spojená s mestom električkovou a autobusovou dopravou v smere do centra mesta a k Magistrátu mesta Košice. Taktiež je zabezpečené priame spojenie pre pracovníkov US STEEL. Po hranici MČ od severu k juhu prechádza vnútorný okruh mesta Košice s hlavným dopravným ťahom smeru Prešov - Slanec, Rožňava, Miskolc so značnou frekvenciou dopravy.
Kultúrne stredisko "Jazero" so sídlom na Spišskom námestí, v objekte Braniska, sa zameriava predovšetkým na kulturno spoločenské podujatia, diskotéky, gymnastiku, kalanetiku, posedenia pre dospelých a podobne. Súčasťou strediska je aj kinosála s videoprojektorom, využívaná predovšetkým predškolskými a školskými zariadeniami. Všeobecno vzdelávacie zariadenie (VVZ) na Uralskej ulici je zamerané predovšetkým na jazykové kurzy, počítačové kurzy a cvičebné stretnutia.

Na zobrazenie miesta na mape táto stránka využíva služby Google maps, preto ide o orientačné zobrazenie a nezodpovedáme za aktuálnosť tohto zobrazenia

Späť