Ústredný portál verejnej správy

Zodpovednosť za obsah:

Ministerstvo vnútra SR

Elektronické ohlásenie živnosti

Podnikanie

Ohlásiť živnosť je možné aj elektronicky prostredníctvom elektronických služieb Ústredného portálu verejnej správy.

Ohlásiť živnosť elektronicky na okresnom úrade môžete aj s Vašim občianskym preukazom s elektronickým čipom (tzv. eID), ktorý má aktivovaný certifikát pre tvorbu kvalifikovaného elektronického podpisu (KEP), a to prostredníctvom elektronickej služby dostupnej aj na portáli slovensko.sk v sekcii Nájsť službu . V nej si službu vyberiete zadaním kľúčových slov do vyhľadávacích polí, ktorými sú „Názov elektronickej služby“, do poľa „Názov úradu alebo inštitúcie“ vpíšete okresný úrad, kam patríte podľa trvalého bydliska (fyzická osoba) alebo sídla (právnická osoba) a kliknete na „Vyhľadať“.  

Podrobný popis elektronickej služby "Ohlasovanie voľnej, remeselnej a viazanej živnosti - fyzická osoba", ktorá je dostupná prostredníctvom elektronických služieb Ústredného portálu verejnej správy nájdete na stránke ministerstva vnútra.

Vedeli ste?

Spracovanie svojho elektronického podania môžete urýchliť ak:

  • vyplníte všetky povinné políčka vo formulári,
  • uvediete správne a aktuálne údaje (napr. skontrolujete si, či údaje uvedené na zakladateľských listinách akými je sídlo, predmety podnikania, či bydlisko konateľov súhlasia s tými, ktoré uvádzate v elektronickom formulári),
  • priložíte všetky potrebné a dobre čitateľné prílohy podpísané Vašim KEP-om.

Dátum poslednej zmeny: 18. 7. 2022
Dátum zverejnenia: 27. 1. 2014

Súvisiace inštitúcie:

Lokalita

  • Slovensko